Tv Show: Deca-Dence

Posted On: 14 Oct 20 23:39 By: Bak3
Android App: Shkarkoni aplikacionin DVDShqip. Funksionon ne te gjitha paisjet si Android TV, Android Box, Tablets dhe smartphone. Shkarkoje duke klikuar ketu: Play Store - APK | Kerkesa per filma? Eja ne grupin tone ne Telegram Duke klikuar ketu DVDShqip
Categories: Animation, Drama, Action & Adventure, Sci-Fi & Fantasy
Popularity: 7
Status: Ended
Rating: 8.2 (10)
Views: 1356
Description: Kanë kaluar shumë vite që kur njerëzimi u çua në prag të zhdukjes nga shfaqja e papritur e formave të panjohura të jetës Gadoll. Ata njerëz që mbijetuan tani banojnë në një kështjellë lëvizëse 3000 metra të lartë Deca-dence e ndërtuar për të mbrojtur veten nga kërcënimi Gadoll. Denizens of Deca-dence ndahen në dy kategori: ingranazhet, luftëtarët që luftojnë çdo ditë me Gadoll, dhe tankistët, ata që nuk kanë aftësi për të luftuar. Një ditë, Natsume, një vajzë tankiste që ëndërron të bëhet një Gear takon Kaburagi, një riparues armatimesh të Deca-dence. Ky takim i rastësishëm midis dy të kundërtave në dukje, vajzës me një qëndrim pozitiv që kurrë nuk heq dorë nga ëndrrat e saj dhe realistit që ka hequr dorë nga e tij, përfundimisht do të trondisë rrjedhën e ardhshme të kësaj bote.
For Webmasters:


Suggested tvshows:
Most Watched Movies
 • Kung Fu Panda
  Kung Fu Panda
  31338 | 10 Mar 2020

  Në Luginën e Paqes panda Po zgjidhet si Luftëtari Dragua pavarësisht se është obez dhe krejtë..

 • 365 Days
  365 Days
  8715 | 10 Apr 2020

  Masimo, trashëgimtari i një familjeje mafioze siçiliane dhe Laura, drejtoreshë shitjesh në një..

 • Russian Lolita
  Russian Lolita
  7748 | 20 Jan 2021

  KUJDES, FILMI PERMBAN SKENA TE FORTA EROTIKE! NDALOHET PER SHIKUES NEN 18 VJEC! Ngjarjet e romanit k..

 • Maleficent: Mistress of Evil
  Maleficent: Mistress..
  7097 | 28 Mar 2020

  Maleficenti dhe Aurora fillojnë të vënë re ndryshimet mes mbretërisë së njerëzve dhe asaj t..

 • F9
  F9
  6540 | 03 Aug 2021

  Fast & Furious 9 (Filmi i parë i trilogjisë së fundit) : Saifer kërkon ndihmë nga Xhejkob, vël..

 • Raya and the Last Dragon
  Raya and the Last Dr..
  5869 | 10 Mar 2021

  Në një realitet të njohur si Kumandra, një Tokë e rimagjinuar e banuar nga një civilizim antik..

 • Dirty Work
  Dirty Work
  5863 | 10 Jan 2021

  Një stiliste në vështirësi pranon një punë si blerëse personale e veshjeve për një shkrimta..

Most Watched Tv Shows
 • Kurulus Osman Me Titra Shqip - Seriale Me Titra Shqip
  Kurulus Osman Me Tit..
  35822 | 29 May 2020

  Jeta e Osman Beut, birit të Ertugrul Gazi dhe themeluesit të Perandorisë Osmane...

 • Gomorrah
  Gomorrah
  24604 | 04 Mar 2020

  Bazuar në librin më të shitur të Robert Saviano, kjo dramë e mërzitur e krimit italian pikturo..

 • Prison Break
  Prison Break
  18024 | 28 May 2020

  Për shkak të një komploti politik, një njeri i pafajshëm dërgohet në grindje dhe shpresa e ve..

 • Peaky Blinders
  Peaky Blinders
  10541 | 02 Mar 2020

  Një familje epike gangsterësh e vendosur në 1919 Birmingham, Angli dhe kishte në qendër një ba..

 • Narcos: Mexico
  Narcos: Mexico
  9838 | 28 Feb 2020

  Shihni ngritjen e Kartelit të Guadalajara pasi një agjent amerikan i DEA mëson rrezikun e shënje..