Tv Show: Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Posted On: 27 Dec 20 23:19 By: Bak3
Android App: Shkarkoni aplikacionin DVDShqip. Funksionon ne te gjitha paisjet si Android TV, Android Box, Tablets dhe smartphone. Shkarkoje duke klikuar ketu: Play Store - APK | Kerkesa per filma? Eja ne grupin tone ne Telegram Duke klikuar ketu DVDShqip
Categories: Action & Adventure, Animation, Drama, Mystery
Popularity: 57
Status: Ended
Rating: 8.6 (888)
Views: 736
Description: Mosrespektimi i pamatur i Edward dhe Alphonse Elric për ligjet themelore të alkimisë i shqyeu gjysmën e gjymtyrëve të Edit nga trupi i tij dhe e la shpirtin e Al-it të kapur pas një parzmore të ftohtë. Për të rivendosur atë që ishte humbur, vëllezërit pastruan një tokë të shkatërruar nga lufta për Gurin e Filozofit, një relike fabulore që jep aftësinë për të kryer alkimi në mënyra të pamundura. Elricët nuk janë vetëm në kërkimin e tyre; ushtria e korruptuar e shtetit është gjithashtu e etur për të shfrytëzuar fuqinë e artefaktit. Po kështu janë Homunculi i çuditshëm dhe krijuesi i tyre në hije. Perlë mitike tërheq alkimistët ekzotikë nga mbretëritë e largëta, duke lënë dhëmbëza mjaft thellë për të frymëzuar vrasjen. Ndërsa Elricët e gjejnë rrugën e tyre të ndryshuar nga këta armiq dhe aleatë, qëllimi i tyre mbetet i pandryshuar - dhe lidhja e tyre e pathyeshme.
For Webmasters:


Suggested tvshows:
Most Watched Movies
 • Kung Fu Panda
  Kung Fu Panda
  31293 | 10 Mar 2020

  Në Luginën e Paqes panda Po zgjidhet si Luftëtari Dragua pavarësisht se është obez dhe krejtë..

 • 365 Days
  365 Days
  7689 | 10 Apr 2020

  Masimo, trashëgimtari i një familjeje mafioze siçiliane dhe Laura, drejtoreshë shitjesh në një..

 • Russian Lolita
  Russian Lolita
  6073 | 20 Jan 2021

  KUJDES, FILMI PERMBAN SKENA TE FORTA EROTIKE! NDALOHET PER SHIKUES NEN 18 VJEC! Ngjarjet e romanit k..

 • Maleficent: Mistress of Evil
  Maleficent: Mistress..
  5670 | 28 Mar 2020

  Maleficenti dhe Aurora fillojnë të vënë re ndryshimet mes mbretërisë së njerëzve dhe asaj t..

 • Benny Loves You
  Benny Loves You
  4934 | 05 Jun 2021

  Xhek, një burrë i dëshpëruar të përmirësoj jetën e tij hedh lodrat e tij të fëmijërisë, ..

 • The Wolf of Wall Street
  The Wolf of Wall Str..
  4856 | 27 Feb 2020

  Seks. Para. Pushtet. Drogë. Nën drejtimin e regjisorit legjendar Martin Scorsese dhe interpretimin..

 • Mulan
  Mulan
  4707 | 06 Sep 2020

  Për të shpëtuar babanë e saj të sëmurë në mënyrë që mos shkonte në luftë, një femër e..

Most Watched Tv Shows
 • Kurulus Osman Me Titra Shqip - Seriale Me Titra Shqip
  Kurulus Osman Me Tit..
  28221 | 29 May 2020

  Jeta e Osman Beut, birit të Ertugrul Gazi dhe themeluesit të Perandorisë Osmane...

 • Gomorrah
  Gomorrah
  18737 | 04 Mar 2020

  Bazuar në librin më të shitur të Robert Saviano, kjo dramë e mërzitur e krimit italian pikturo..

 • Prison Break
  Prison Break
  15004 | 28 May 2020

  Për shkak të një komploti politik, një njeri i pafajshëm dërgohet në grindje dhe shpresa e ve..

 • Peaky Blinders
  Peaky Blinders
  7213 | 02 Mar 2020

  Një familje epike gangsterësh e vendosur në 1919 Birmingham, Angli dhe kishte në qendër një ba..

 • La Casa de Papel - Money Heist
  La Casa de Papel - M..
  6417 | 03 Apr 2020

  Pas një grabitjeje të dështuar, Tokio rekrutohet nga Profesori për t'iu bashkuar grupit të tij ..